KADIN KAVGASI

Kategori : Haber - Etiketler :, , - Tarih : 10 Mayıs 2011

Kaçırılan kadının akrabaları tarafından geri alınmak istenmesi sırasında çıkan kavgada bir kişiyi öldüren şahıs tutuklandı.

Adana’da bir yıl önce kaçırılan kadının akrabaları tarafından geri alınmak istenmesi sırasında çıkan kavgayı ayırmak isteyen İsmail Gezici’yi (44) bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen Erol G. ile kendisini yaraladığı öne sürülen Tanju U. tutuklandı. 5 kişi ise serbest bırakıldı.

Katil zanlısı, cinayeti kendisinin işlemediğini iddia ederek, “Ben öldürmedim. Herkes birbirine vuruyordu” diyerek kendini savundu.

Edinilen bilgiye göre, Ulubatlı Hasat Mahallesi’nde oturan ve ‘Gasp, aşk vaadiyle dolandırıcılık, hırsızlık’ gibi suçlardan sabıkası bulunan Cono aşiretinden bir kadın, bir yıl önce iddiaya göre Tanju U. tarafından kaçırıldı ve nikah kıyıp evlendi. Ancak, kaçırılma nedeniyle iki aile arasında sık sık kavgalar yaşandı.

Erol ve Gazi G., 5 mayısta eşi Tanju ile sokakta yürüyen kadını geri almak istedi. Çıkan kavga üzerine mahalle tüfek, bıçak, taş ve sopalarla savaş alanına döndü. Mahalle sakinlerinden eşiyle 2 oğlu cezaevinde bulunan 8 çocuklu İsmail Gezici, “Hala oğulları yapmayın, ayrılın” diyerek kavgayı ayırmak isterken bıçaklanarak öldürüldü.

2’si polis 12 kişinin de yaralandığı kavgada gözaltına alınan Veysel, İzzet ve Gazi G., Samet Avcı ile Şahin Yıldız önceki gün sevk edildikleri adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Gezici’yi öldürdüğü öne sürülen ve kavgada kendisi de yaralanan Erol G. tedavi gördüğü Numunu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden, kendisini yaraladığı iddia edilen yaralı Tanju Uzan da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nden, durumlarının iyi olması nedeniyle dün adliyeye sevkedildi.

Nöbetçi 6. Sulh Ceza Mahkemesi’nde ‘Adam öldürme ve yaralama’ suçlarından tutuklanan Erol G., suçlamayı kabul etmedi ve Gezici’yi kendisinin öldürmediğini belirterek “Kavga sırasında herkes birbirine vuruyordu. Ben de yaralandım. Cinayeti ben işlemedim. Suçsuzum” dedi.

Tanju da eşiyle yolda giderken kendilerine saldırıldığını belirterek, “Beni öldürmek istediler” dedi.

Bir Cevap Yazın